Ważne informacje dla kandydatów do służby w Policji
Komplet wymaganych dokumentów:
1. podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu;
2. wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i B);
3. kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie (min. wykształcenie średnie) i kwalifikacje zawodowe;
4. kopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służb;
5. kserokopia książki wojskowej z wpisem „przeniesiony do rezerwy” (str. 1,3, 6,9);
6. kserokopia posiadanego prawa jazdy (kat. A, C, C+E).
Dokumenty należy składać w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu codziennie w godz. 7.30 - 15.30, ul. Leona Powolnego 3, pokój 05. Istnieje możliwość złożenia dokumentów w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w godz. od 15.30 do 18.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem Zespołu. Natomiast w Komendach Powiatowych Policji województwa opolskiego codziennie w godzinach urzędowania jednostki.
Informacje dotyczące tatuaży
Zgodnie z Zarządzeniem nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie regulaminu musztry w Policji (Dz. Urz. KGP poz. 18 oraz z 2018 r. poz. 68 i 2023 r. poz. 8) rozdział 1 pkt. 2 cyt.:
„Umundurowanemu policjantowi zabrania się noszenia lub eksponowania elementów naruszających powagę munduru oraz jego społecznego wizerunku, w szczególności:
- ozdób, z wyjątkiem zegarka, obrączki, pierścionka i małych kolczyków w uszach lub klipsów;
- okularów w jaskrawych oprawkach;
- ekstrawaganckich fryzur, jeżeli włosy są dłuższe niż do ramion powinny być one na czas wykonywania zadań służbowych krótko upięte lub związane; w przypadku policjantów mężczyzn dopuszcza się noszenie krótkiego i schludnego zarostu;
- intensywnego makijażu;
- widocznego tatuażu na głowie, szyi, dłoniach;
- widocznego piercingu.
pkt. 7 W przypadku:
- gdy wygląd umundurowanego policjanta nie spełnia wymogów określonych w regulaminie, przełożony wydaje policjantowi polecenie niezwłocznego dostosowania wyglądu do określonych wymogów, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie dopuszcza go do służby lub odsuwa od jej pełnienia;
- posiadanie przez policjanta widocznego tatuażu na innych częściach ciała, którego symbolika, forma lub treść mogą być postrzegane jako godzące w powagę munduru oraz społeczny wizerunek policyjnej formacji, przełożony wydaje policjantowi polecenie zasłonięcia tatuażu w szczególności elementami umundurowania zgodnymi z obowiązującym zestawem przedmiotów umundurowania, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie dopuszcza go do służby lub odsuwa od jej pełnienia”.